-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Opozita: E kanë monopolizuar Kuvendin

ramushi ne kuvend ulenOpozita është ndarë tejet e pakënaqur me përmbylljen e seancës, me ç’rast pas zgjedhjes së qeverisë nuk është lejuar debati.
Shefja e GP të AAK’së, Donika Kadaj Bujupi, ka thënë se është monopolizuar Kuvendi.

Ajo po ashtu është është ankuar për pjesëmarrjen shumë të ulët të femrave në Qeverinë e re, ku pjesë e saj janë vetëm dy prej tyre. Ajo ka paralajmëruar se do të jenë opozitë shumë e fuqishme.

Kadaj Bujupi po ashtu ka pyetur se çfarë ka kërkuar Marko Gjuriq: “ Çfarë kërkonte sot Gjuriqi? A u deshtë të vij ai nga Beogradi që Qeveria e Mustafes të merr formë dhe të votohet”

“Ky është një fillim i keq”, ka thënë ajo.

Kurse, Visari Ymeri nga VV’ja ka thënë se sot nuk Kuvend u pa mundësua që deputetët ta thonë fjalën e vetë .“Kjo qeverisje ka pranuar kriteret e dëmshme te listës serbe. Ato e kthejnë Serbinë në Kosovë”,ka thënë Ymeri.

Ndërsa, Zafir Berisha nga NISMA ka thënë se për atë çka i ka ndodhur Kosovës sot.

“Jemi te shqetësuar për ketë të keqe që i ka ndodhur Kosovës, ku zgjedhe kryeministër me shumë dosje”.

Më Shumë

Albina Kelmendi zbulon detaje për rrugën drejt Eurovizionit

Albina Kelmendi, zbulon detaje për rrugën drejt Eurovizionit. Ajo ka zbuluar se kënga “Duaje”, do të prezantohet në gjuhën shqipe. Po ashtu ajo tregon se...

Brighton refuzon ofertën e dytë të Arsenal-it për Caicedo-n

Arsenali-t i është refuzuar edhe oferta e dytë për të nënshkruar mesfushorin e Brighton & Hove Albion, Moises Caicedo, thotë Sky Sports. Caicedo, 21 vjeç,...

Lajmet e Fundit