3.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Isa Mustafa: “Deputet të LDK-së, mos u qofsha falë”

Isa mustafaaaaKundër Isa Mustafës kryeministër kanë votuar edhe kësaj radhe disa deputet të LDK-së në mesin e tyre edhe Vjosa Osmani.

Kjo nuk e ka bërë të ndihet mirë, Isa Mustafën i cili me të marr fjalën si kryeministër i vendit ka thënë se falënderon të gjithë ata që e votuan pro dhe kundër por jo edhe ata deputet të LDK-së që e bënë këtë gjë.

“Do të punoj me të gjithë bashkarsisht në interes të zhvillimit ekonomik, familjeve tona dhe qytetarëve të Kosovës. Falënderoj për këtë besim për të gjithë ju që më votuat, ata që votuan kundër dhe abstenuan. E gjithë kjo vlen për të gjithë ju por jo për deputet e LDK-së”, ka thënë Mustafa në fjalimin e tij të parë./Zeri/

Më Shumë

Totaj e godet Qeverinë për shtrenjtimin e tatimit: E pamundur të arsyetohet

  Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka kundërshtur ngritjen e normës së tatimit në pronë. Për këtë ai kritikoi Qeverinë e Kosovës. Ai ka thënë se...

“ Fidani” në Prizren shpall konkurs letrar

Shoqata për Kulturë e Art “ Fidani” në Prizren ka shpallur konkurs letrar për tregim të shkurtë dhe poezi . Konkursi është shpallur me...

Lajmet e Fundit