23.8 C
Prizren
E diel, 21 Korrik, 2024

Organizohet manifestimi “Epopeja e UÇK-së”

adem jashariMe rastin e 16 vjetorit të rënies heroike të Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe Familjes Jashari, nga nesër deri më shtatë mars, Qeveria organizon manifestimin gjithë popullor në kujtim dhe nderim të Epopesë së UÇK-së.

Qeveria njoftoi se në kazermën Adem Jashari, nesër do të mbahet ceremonia ushtarake e FSK-së, ndërsa me 6 mars bëhen homazhe në Prekaz.

Manifestimi përfundon me Natën e Zjarreve, me 7 mars.

Më Shumë

Erik Rexha nga Prizreni merr medaljen e artë në Kanada

Erik Rexha 16 vjecar, i lindur e i rritur në British Columbia të Kanadasë, me prindër nga Prizreni ka marrë vendin e parë në...

Berisha: Po të mos ishte UÇK-ja në sheshet dhe kafet e Kosovës do të jehonte kënga e Dragana Mirkoviqit

18 vjet burgim. Ky është verdikti që ka dhënë Gjykata Speciale për “Ujkun” e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Dënimi kundër Pjetër Shalës shkaktoi reagime të forta...

Lajmet e Fundit