1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

MASHT do të rishikojë zhvillimet në arsim

RameBuja-ministri arsimitMinistria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, organizon konferencë dy ditore me temë “Rishikimi i Përbashkët Vjetor (RPV) 2014” .

Ky organizim ka për qëllim bashkimin e të gjitha palëve kryesore të interesuara për të rishikuar zhvillimet kryesore dhe performancën e sektorit të arsimit gjatë vitit 2013 dhe për t’u pajtuar për prioritetet dhe politikat kryesore për sektorin
Si pjesë e këtij rishikimi në fokus të shqyrtimeve do të jetë Plani Strategjik i Arsimit në Kosovë (PSAK) dhe plani përkatës i implementimit.
Pos kësaj, RPV-ja do të ofrojë një forum për shkëmbimin e informatave në mes të palëve kryesore të interesit në sektorin e arsimit.

Më Shumë

Jose Mourinho shënjestron lojtarin e tij pas barazimit në Europa League

Jose Mourinho ka marrë edhe një herë vëmendjen pasi shpërtheu pas ndeshjes së Roma-s të enjten në mbrëmje, duke akuzuar në veçanti një lojtar. Verdhekuqtë...

Gaza “vendi më i rrezikshëm në botë për të qenë fëmijë”, thotë UNICEF

Catherine Russell, drejtore ekzekutive e Fondit të Kombeve të Bashkuara për Fëmijët, ka paralajmëruar se Gaza është përsëri “vendi më i rrezikshëm në botë...

Lajmet e Fundit