22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Paralajmërojnë masa ndëshkimore për personat që tëntojnë t’i prishin zgjedhjet

Syle hoxhaj  nexhmi krasniqiProkuroria dhe Policia në Prizren, kanë paraljamëruar se të gjithë personat që tentojnë të pengojnë procesin zgjedhor, do të përballen me ligjin.

Drejtori i Policisë në Prizren,Nexhmi Krasniqi dhe kryeprokurori Sylë Hoxhaj, thanë se këto dy institucione I kanë bashkërënduar veprimet për ditën e zgjedhjeve.

“Të gjithë personat që kërcënojnë mbarëvajtjen e këtyre zgedhjeve dhe shkelin rregullat ligjore do të përballen me sanksione drastike”, thanë Hoxhaj dhe Krasniqi,transmeton TVPZ.

Ata kërkuan nga qytetarët që të bashëkpunojnë me këto dy institucione për identifikimin e autorëve, që mund të prishin edhe imazhin e këtyre zgjedhjeve.Sipas tyre, në rajonin e Prizrenit për nesër janë angazhuar 15 prokurorë dhe rreth 770 policë./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Limaj merr pjesë në inaugurimin e “Kalasë së UÇK-së” në Prizren

Fatmir Limaj, kryetari i Nismës Socialdemokrate, mori pjesë në inaugurimin e kompleksit "Kalaja e UÇK-së" në Arbëri të Vërrinit në Prizren. Në këtë ceremoni...

Ndahet nga jeta ish-drejtori i Komunës së Prizrenit dhe themeluesi i RTV “Yeni Donem”, Mehmet Bytyç

Është ndarë nga jeta në moshën 69-vjeçare Mehmet Bytyç, një nga emrat që dha kontribut të madh për komunitetin turk të Kosovës. Bytyçi ishte...

Lajmet e Fundit