25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Filloi asfaltimi edhe i një rruge në Gurbardh të Malishevës

Rruga te ushtru asfaltNë kuadër të rregullimit të infrastrukturës rrugore në fshatrat e Komunës së Malishevës, sot ka filluar asfaltimi edhe i një rruge në fshatin Gurbardh, rrugë e cila i ndihmon banorët e këtij fshati, të qarkullojnë më lehtë dhe më shpejt.

Rruga e cila sot është asfaltuar është e gjatë rreth 600 metra dhe financohet nga buxheti komunal i Malishevës.

Edhe kjo rrugë, është në mesin shumë rrugëve, nëpër fshatrat e Komunës së Malishevës, që janë duke u ndërtuar dhe asfaltuar, duke e krijuar kështu një infrastrukturë më të mirë në të gjitha vendbanimet e Komunës së Malishevës.

Pas përfundimit të ndërtimit të rrugëve kryesore, në të gjitha fshatrat e Komunës së Malishevës, tani po rregullohen edhe rrugët brenda vendbanimeve, duke i lidhur kështu të gjitha lagjet me rrugët kryesore.

Më Shumë

Sylvinho ka “hequr” dorë prej tij, Mirlind Daku reagon pas ndeshjes me Italinë

Mirlind Daku nuk është aspak i preferuar për sulmin e Kombëtares. Trajneri Sylvinho nuk i jep minuta prej 20 nëntorit të vitit 2023, kur...

Nesër bëhet inaugurimi i shërbimit të Kardiologjisë në Spitalin e Prizrenit

Nesër  në Spitalin e Përgjithshëm “Prim. Dr. Daut Mustafa” në Prizren, do të bëhet inaugurimi i shërbimit të Kardiologjisë Intervente - Laboratori i Kateterizimit,...

Lajmet e Fundit