25.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Parku i Prizrenit mbulohet nga mbeturinat (Foto)

Parku i qytetit të Prizrenit është shndërruar në oazë trishtimi.

Në vend të lëvizjes së njerëzve, aty vërehet papastërti dhe mbeturina të grumbulluare.

Një qytetar ka dërguar në PrizrenPress.com fotografi në të cilën shihet gjendja e mjerueshme e këtij parku, me mbeturina të grumbulluara.

Më Shumë

Moti me diell, temperaturat 38 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës, njofton se sot mban moti me diell. “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-19 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Malisheva nënshkruan memorandum bashkëpunimi me AKK-në

Një memorandum bashkëpunimi ndërmjet Agjencisë Kadastrale të Kosovës dhe Komunës së Malishevës është nënshkruar sot me qëllim të zbatimit të Ligjit për Kadastër dhe...

Lajmet e Fundit