16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Pas vendosjes së Suharekës në karantinë, Muharremaj ka një lajm të rëndësishëm

Është marrë vendimi që edhe Komuna e Suharekës të vendoset në karantinë, e të ditur e bërë kryetari Bali Muharremaj.

Ndërsa tani, njofton se të gjithë banorët të cilët ndodhen jashtë Komunës së Suharekës, e kanë mundësinë të kthehen më së largu sot (12 prill), deri në ora 17:00.

Postimi i plotë:

Të nderuar qytetarë,

Siç jeni njoftuar, mbrëmë është vendosur karantinimi i Komunës së Suharekës.

Të gjithë banorët të cilët ndodhen jashtë Komunës së Suharekës, e kanë mundësinë të kthehen më së largu sot (12 prill), deri në ora 17:00.

Ju faleminderit për mirëkuptim!

Bali Muharremaj

Më Shumë

Kurti: Dragashi ka nevojë për më shumë investime

Kryeministri Albin Kurti ka premtuar më shumë investime në komunën e Dragashit. I pari i ekzekutivit sot bashkë me ministrin e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe...

“Burdushi” para gjykatës: Me hajmali e fall s’e kam krijuar pasurinë

Në seancën e së hënës në Gjykatën e Apelit, Hysri Peqani, i njohur si “Burdushi”, tha se pasurinë e tij nuk e ka krijuar...

Lajmet e Fundit