16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Ish-anëtari i PSG-së zbulon prapaskenat: Kishte marrëveshje para Covid-19 që Mbappe të kalonte te Reali, është vetëm çështje kohe kalimi i tij në Santiago Bernabeu

Kylian Mbappe është objektivi madhor i Real Madridit për repartin ofensivë.

Sulmuesi brazilian prej kohësh po kërkohet nga Los Blancos dhe duket se transferimi i tij do të ndodh në verë.

Kështu së paku ka deklaruar ish-anëtari i Paris Saint Germain, Jerome Rothen, që ka zbuluar se ka pasur një marrëveshje para coronavirusit për kalimin e Mbappes në Santiago Bernabeu.

Karim Benzema, Raphael Varane dhe Kylian Mbappe nga edicioni i ri mund të jenë bashkëlojtarë te Real Madridi. (Photo by David Ramos/Getty Images)

“Nga burimet që kam brenda klubit e di që kishte një marrëveshje para Covid-19 që Mbappe të kalonte te Real Madridi”, deklaroi Rothen për Radio Montecarlo.

Ish-reprezentuesi francez thotë se kalimi i Mbappes te Reali është vetëm çështje kohe.

“Pas asaj që ka ndodhur me virusin, kalimi i Mbappes në Madrid do të shtyhet, por përsëri ka gjasa të ndodh këtë verë. Sipas mendimit tim dhe informacioneve që kam, transferimi i Kylian te Reali është vetëm çështje kohe”, vazhdoi tutje Rothen.

Kylian Mbappe . (Photo by David Ramos/Getty Images)

42-vjeçari thotë se nuk ka asnjë shans që Mbappe të vazhdoj kontratën me PSG-në, pasi lojtari dhe klubi kanë një marrëveshje që e lejojnë reprezentuesin francez të transferohet te Reali.

“Nuk ka asnjë mënyrë që Mbappe ta zgjas kontratën me PSG-në. Lojtari dhe klubi kanë një marrëveshje që e lejojnë atë t’i bashkohet Realit këtë verë”, përfundoi Rothen.

Jerome Rothen. (Photo by Phil Cole/Getty Images)

21-vjeçari ka kontratë me kampionin në fuqi të Francës deri në verën e vitit 2022, ndërsa për momentin është lojtari më i shtrenjtë në botë.

Reali për ta transferuar kampionin e botës me Francën në Santiago Bernabeu duhet të paguajë 200 milionë euro. /Telegrafi/

Më Shumë

Drejtuesit e Bayern-it japin dritën jeshile për transferimin e Guerreiro

“Sky Germany “po raporton se Bayern Munich dëshiron të përfundojë një marrëveshje për të nënshkruar me Raphael Guerreiro, me shefat e transferimeve Karl-Heinz Rummenigge...

Moti sot: Me diell dhe vranësira që do të fillojnë nga gjysma e ditës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë në pjesën e parë të ditës së sotme do të ketë mot kryesisht me...

Lajmet e Fundit