26.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

Prizren, dy raste pozitive janë punonjës të spitalit, një tjetër roje në “Hidroregjionin-Jugor”

Visar Shehu, drejtor komunal i shëndetësisë në Prizren ka dhënë detajet për rastet e reja.

“Në komunën e Prizrenit sot kanë dalë pozitive tri raste të reja me COVID-19. Të tria rastet janë raste kontakti. Dy nga rastet janë nga Spitali Regjional i Prizrenit, personel shëndetësor, një mjek dhe një infermiere dhe personi i tretë është roje në Hidroregjion”, ka thënë Shehu për Kallxo.com.

Më Shumë

Haradinaj: Alarm përjashtimi i Kosovës nga “Defender 2023″

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar lidhur me situatën e fundit pas vendosjes së sanksioneve për Kosovën nga...

Kurti në Bratislavë: S`mund të dal mbi ligjin për situatën në veri

Në forumin ‘Globalsec’ në Bratislavë, kryeministri Albin Kurti shpjegoi situatën aktuale në veri të Kosovës. Ai tha se kryetarët e rinj të komunat në...

Lajmet e Fundit