36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

PDK në Malishevë: LDK-ja dhe IQPM-ja po rrejnë

MalishevaPartia Demokratike e Kosovës dega në Malishevë, përmes një komunikate thotë se dega e LDK-së në Malishevë dhe IQPM-së, kanë dezinformuar opinion për kinse ndërhyrjen e njësisë speciale në selinë e degës së PDK-së dhe marrjen e disa kutive të votimit.

“Kjo është një gënjeshtër ordinere që vie nga shtabet e këtyre dy subjekteve politike, të cilat, me këtë rast involvojnë pa të drejtë edhe institucionin e Policisë së Kosovës”.

Dega e PDK-së njofton opinion se nuk ka pasur asnjë ndërhyrje apo vizitë të policisë në zyrat e PDK-së dhe as që ka pasur nevojë për një gjë të tillë.

“Kërkojmë që organet e kompetente të merren me rastin, ta sqarojnë atë sa më parë dhe të ndërmerren masat ligjore ndaj këtyre subjekteve për përhapjen e dezinformatave të tilla. Po ashtu kërkojmë nga Policia e Kosovës që të deklarohet publikisht lidhur me këto dezinformata të palsuara nga këto dy subjekte politike”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Komuna e Prizrenit vazhdon me dëgjimet publike për përgatitjen e buxhetit për vitin 2023

Zyrtarët e Komunës së Prizrenit, gjatë ditës së hënë, kanë vazhduar me mbajtjen e dëgjimeve publike me qytetarë për përgatitjen e buxhetit komunal për...

”Xhebrailat” kanë një kërkesë interesante për kryetarin Muharremaj

Kampioni i Kosovës në futbool, Ballkani, është afër të shkruaj historinë duke u bërë klubi i parë nga Kosova që kualifikohet në fazën e...

Lajmet e Fundit