22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

PDK në Malishevë: LDK-ja dhe IQPM-ja po rrejnë

MalishevaPartia Demokratike e Kosovës dega në Malishevë, përmes një komunikate thotë se dega e LDK-së në Malishevë dhe IQPM-së, kanë dezinformuar opinion për kinse ndërhyrjen e njësisë speciale në selinë e degës së PDK-së dhe marrjen e disa kutive të votimit.

“Kjo është një gënjeshtër ordinere që vie nga shtabet e këtyre dy subjekteve politike, të cilat, me këtë rast involvojnë pa të drejtë edhe institucionin e Policisë së Kosovës”.

Dega e PDK-së njofton opinion se nuk ka pasur asnjë ndërhyrje apo vizitë të policisë në zyrat e PDK-së dhe as që ka pasur nevojë për një gjë të tillë.

“Kërkojmë që organet e kompetente të merren me rastin, ta sqarojnë atë sa më parë dhe të ndërmerren masat ligjore ndaj këtyre subjekteve për përhapjen e dezinformatave të tilla. Po ashtu kërkojmë nga Policia e Kosovës që të deklarohet publikisht lidhur me këto dezinformata të palsuara nga këto dy subjekte politike”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Policia e Kosovës për 24 orë shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba trafiku

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve ka shqiptuar 1505 tiketa trafiku.   Në raportin 24 orësh bëhet e ditur poashtu se gjatë 24...

Moti sot: I vranët dhe me diell, temperaturat deri në 26 gradë

Këtë të premte pritet të mbajë mot kryesisht i vranët, me mundësi të reshjeve lokale të shiut. Gjatë pjesës së dytë të ditës, pritet të...

Lajmet e Fundit