4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Për dështimin e Trustit, qytetarët betohen të dënojnë deputetët (video)

Në të parën dështoi, e as në rastin e dytë ‘Trusti’ nuk kaloi.

Ndonëse për ta çuar prapë në kuvend u mblodhën mbi 21 mijë nënshkrime për një javë, puna shkoi huq, meqë deputetët nuk votuan pro tij.

Këta të fundit po thuhet që do të kenë pasoja për veprimin që bënë.

“Këtë zhgënjim do t’ua tregojmë në zgjedhje sepse shumica prej tyre nuk do të jenë më deputetë të kuvendit të Republikës së Kosovës.” tha Visar Dili, nga ‘Iniciativa për TRUST-in.

Organizatorët thanë se do të shohin aspektin ligjor se cilët mund të jenë hapat që do të ndërmarrin tutje derisa nuk e përjashtuan edhe mundësisë që vendimin ta dërgojnë në kushtetuese.

Më Shumë

24 vjet nga masakra në Rogovë të Hasit, aty ku u vranë 21 ushtarë të UÇK-së

Sot bëhen 24 vjet nga masakra në fshatin Rogovë të Hasit, aty ku ranë në pritë luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por nuk...

“Mbaroi, kam arritur gjithçka” – Messi flet për herë të parë pas triumfit në Kupën e Botës

Lionel Messi i ka bërë të gjitha. Përveç Kupës së Ligës dhe Kupës së Francës, Lionel Messi ka fituar çdo garë në të cilën...

Lajmet e Fundit