-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Zyrtare: Lorenc Trashi te Ballkani

FC Ballkani është përforcuar me Lorenc Trashin. Klubi nga Suhareka ka njoftuar të premten për arritjen e marrëveshjes me futbollistin shqiptar, i cili ka nënshkruar kontratë për 2 vite e gjysmë.

Trashi së fundmi ishte pjesë e skuadrës nga Kuvajti, Qadia, teksa ka luajtur edhe te Gramshi, Lushnja dhe Partizani. 30-vjeçari numëron edhe 15 paraqitje me Kombëtaren e Shqipërisë.

“Ju njoftojmë se Lorenc Trashi është zyrtarisht futbollist i skuadrës sonë! Trashi ka firmosur me klubin tonë për dy vite e gjysmë, duke u bërë në këtë mënyrë futbollisti më i ri i skuadrës sonë.  Klubi i Ballkanit i uron mirëseardhje dhe shumë suksese me fanellën e klubit tonë”, thuhet në njoftimin e Ballkanit.

Më Shumë

Escobari: Për ShBA-në, njohja reciproke është qëllimi final i dialogut Kosovë-Serbi

Emisari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se për ShBA-në, qëllimi final i dialogut Kosovë-Serbi është njohja reciproke. Escobari këtë deklaratë e ka...

Mosnjohja e Kosovës nga pesëshja e BE-së, ende e pasqaruar

Kosova vazhdon të mos njihet nga pesë vendet e Bashkimit Evropian, e sigurisht që mosnjohja e tyre ka ndikuar në rrugën integruese të Kosovës....

Lajmet e Fundit