5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

17 vjet nga vdekja e ish-presidentit Ibrahim Rugova

Sot shënohet 17-vjetori i vdekjes së ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai ka ndërruar jetë më 21 janar të vitit 2006 dhe është varrosur me nderime të larta shtetërore dhe ushtarake.

 

Me rastin e 17 vjetorit të vdekjes së ish-Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, për nder të kujtimit dhe trashëgimisë së tij, nën përkujdesjen e Presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, organizohet ceremonia e vendosjes së kurorave.

“Të pranishëm do të jenë liderë institucional dhe ambasadorë të akredituar në Kosovë”, njofton Zyra e Presidencës.

Edhe kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku me bashkëpunëtorë sot bën homazhe te varri i ish-Presidentit Ibrahim Rugova me rastin e 17 vjetorit të vdekjes së tij.

Më Shumë

Liverpool në garë me Chelsea-n dhe Arsenal-in për yllin 100 milionësh të Brighton

Liverpool thuhet se është gati të luftojë Arsenal-in dhe Chelsea-n për të nënshkruar me yllin e Brighton, Moises Caicedo. 21-vjeçari ekuadorian e ka pushtuar Premier...

Mot i ftohtë dhe me fjolla bore sot në Kosovë

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Nuk përjashtohen rigat dhe fjollat e borës. Sipas...

Lajmet e Fundit