-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Përfundon takimi, Kurti: I paraqitëm me shkrim kërkesat për Qeverinë e re

Kurti-Haradinaj-Mustafa

(E plotësuar) Ka përfunduar takimi mes LDK-së, AAK-së, dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Pas takimit, kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti, para gazetarëve ka thënë qe Vetëvendosje i ka paraqitur me shkrim kërkesat e tyre që lidhen me ndërprerjen e bisedimeve me Serbinë, raporton Express.

Ai nuk tha që janë marr vesh për diçka në këtë takim. Liderët tjerë ende nuk janë prononcuar.

 

Në këto momente: Takohen Mustafa, Haradinaj dhe Kurti

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, ai i AAK-së Ramush Haradinaj dhe Albin Kurti i Lëvizjës Vetëvendosje, në këto momente janë duke zhvilluar një takim, raporton Gazeta Blic.

Bëhet e ditur se ata sapo kanë filluar takimin dhe do të bisedojnë për formimin e qeverisë, thellimi i konsensusit mes LDK-së, AAK-së dhe Vetëvendosjes si dhe koordinimin e hapave të tjerë për bashkëpunim mes këtyre forcave politike.

Më Shumë

Haradinaj: Kosova synon të jetë në NATO dhe në rresht me shtetet prijëse të demokracisë në botë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka takuar Drejtorin e Departamentit të Mbrojtjes për Evropë dhe Politikat e NATO-s, Andrew...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me vranësira te cilat vonë gjatë natës parashihen të sjellin...

Lajmet e Fundit