-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Eqa modest, nuk është edhe aq i pasur

EqremKryeziu-ldkNë publikimin e fundit në Regjistrin për Deklarimin e Pasurisë, ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Eqrem Kryeziu, duket të jetë modest sa i përket të ardhurave tij.

Kryeziu i cili në zgjedhjet e 8 qershorit nuk arriti të bëhet deputet në Parlamentin e Kosovës, ka edhe një punë “rezervë”, atë si ligjërues në Universitetin e Prizrenit.

Sipas Agjencisë Kundër Korrupsionit, Eqa ka raportuar pasuri të paluajtshme mbi 200 mijë euro.

Po nisim me shtëpinë e tij. Ajo kap vlerën e 150 mijë eurove, një vill e cila është në ndërtim e sipër kushton 50 mijë euro poashtu ai ka edhe një arë të trashëguar me vlerë prej 25 mijë euro, transmeton indeksonline.

Vetura të cilën e vozit ish-kryetari i Prizrenit është e tipit “Polo W 1.2 e blerë në vitin 2007 dhe e cila ka koston e 9 mijë euro.

Por nuk është keq edhe bashkëshortja e tij, e cila të hyrat vjetore i ka, 3600 euro.

Më Shumë

Ndahen 720 mijë euro për subvencionimin e faturave të energjisë

Ministria e Financave ka ndarë 720 mijë euro nga Pakoja e Ringjalljes Ekonomike për Ministrinë e Ekonomisë, në mënyrë që të subvencionohen faturat e...

Manchester United përgatit ofertë rekord për yllin e Napolit

Manchester United është duke përgatitur një ofertë “të çmendur” për transferimin e sulmuesit të Napolit, Victor Osimhen. Në fakt, siç raportohet nga “Daily Mail”, United pritet...

Lajmet e Fundit