9.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Përplaset nga vetura, vdes 6 vjeçari në Shëngjin

Një fëmijë i moshës 6 vjeçare, ka humbur jetën sot si pasojë e përplasjes nga makina në Shëngjin.

Aksidenti ka ndodhur në mëngjesin e sotëm në qendër të Shëngjinit, ku një tip furgon përplasi fëmijën që po kalonte nga njëra anë e rrugës në tjetrën.

Raportohet se fëmija ka qenë i shoqëruar me prindërit dhe në momentin që po kalonin rrugën është shkëputur nga duart.

Fëmija nga plagët e marra ishte në gjendje të rëndë dhe nuk ka mundur të mbijetojë, ai ndërroi jetë në spital.

Abcnews raporton se i mituri nga Burreli kishte ardhur nga Anglia me familje në Shqipëri.

Policia bënë të ditur se i dyshuari është dërguar në stacion si dhe kanë nisur hetimet për zbardhjen e rastit.

Më Shumë

Alabbar: Durrësi do të jetë një Monako e dytë

Kur në Shqipëri debati publik e politik për projektin e Portit të ri Turistik të Durrësit vijon të jetë i ndezur, Mohamed Alabbar deklaron...

Kujdes! Hakerët po vjedhin kartelat bankare

Jo vetëm bizneset, por edhe qytetarët po përjetojnë vjedhje të parave nga hakerët, ku si shkak i keqpërdorimit të kartelave bankare, po u “zbrazen”...

Lajmet e Fundit