0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Sulmohen punëtorët e KEDS-it në Prizren, bëhen për spital

Dy persona janë arrestuar, dje në mesditë në Prizren, pasi që të njëjtit dyshohet se kanë sulmuar dy persona të tjerë, njofton Gazeta Sinjali.

Policia bënë të ditur se viktimat ishin punëtor të KEDS-it, të cilët janë sulmuar pasi që kishin ç’kyçur nga rrjeti elektrik njehsorin e të dyshuarve.

Nga lëndimet e marra, punëtorët më pas kanë pranuar tretman mjekësor.

Ndërkaq, ndaj dy të dyshuarve rasti është iniciuar “Lëndim i lehtë trupor”.

Më Shumë

Shpërthim në xhami, 32 të vrarë dhe dhjetëra të plagosur në Pakistan

Të paktën 32 persona janë vrarë dhe 150 të tjerë janë plagosur në një shpërthim me bombë në një xhami në qytetin pakistanez Peshawar,...

Suharekë, 32 vjeçarja tenton t’i jap fund jetës

Një 32 vjeçare ka tentuar t’i japë fund jetës në Suharekë. Ajo ka konsumuar sasi të tepruar të medikamenteve dhe është dërguar në Spitalin Rajonal...

Lajmet e Fundit