-1.2 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Trajneri i Dortmundit: “Haaland mund të qëndrojë edhe pas 2022”

Trajneri i Borussia Dortmund, Marco Rose, ka insistuar se Erling Haaland mund të qëndrojë në Borussia Dortmund edhe pas sezonit 2021/2022.

Haaland ka kohë që lidhet me një transferim të mundshëm të gjigantët evropian si; Barcelona, City, Real Madrid etj… por duket se tani për tani s’do të largohet nga Bundesliga.

“Ai ka ende kontratë afatgjate me ne. Vetëm sepse flitet se ai mund të largohet vitin e ardhshëm nga Dortmund, nuk do të thotë se do të ndodhë”, tha Rose për Sport Bild.

“Në fund, Erling është ai që vendos për të ardhmen e tij. Sido që të jetë, ne jemi të lumtur që ai aktualisht luan për ne dhe kush e di, ndoshta do të jetë më shumë se vetëm edhe një sezon për të shkruar histori të jashtëzakonshme këtu”.

Haaland ka statistika të frikshme që kur i është bashkuar Dortmundit.

Ai deri më tani ka bërë 62 paraqitje dhe ka shënuar po aq gola, 62 – pra një gol për ndeshje. /Gazeta Express/

 

Më Shumë

Ultrasit e Romës kërcënojnë Zaniolo-n te shtëpia e tij, futbollisti thërret policinë

Një grup ultras i tifozëve të Romës kanë shkuar për ta kërcënuar Nicolo Zaniolo-n te shtëpia e tij në zonën Casal Palocco, duke e...

Suharekë, 32 vjeçarja tenton t’i jap fund jetës

Një 32 vjeçare ka tentuar t’i japë fund jetës në Suharekë. Ajo ka konsumuar sasi të tepruar të medikamenteve dhe është dërguar në Spitalin Rajonal...

Lajmet e Fundit