6.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Pesë vjet burg për ish-pjesëtarin e Policisë së Kosovës nga Prizreni

Policia e KosovesIsh-pjesëtari i Policisë së Kosovës, Afrim Basha është dënuar me pesë vjet burg nga Gjykata Themelore në Prizren. Ai është shpallur fajtor për vrasjen e N.Gavazajt.

Basha kishte vrarë N.Gavazajn në vendin e quajtur “Gurra” në fshatin Vërmicë në vitin 2012.

I dënuari kishte qëlluar viktimën dy herë me pistoletë zyrtare. Si pasojë e lëndimeve të marra trupore N.Gavazaj, kishte ndërruar jetë. Ish-policit Afrim Basha do t’i llogaritet paraburgimi dhe arresti shtëpiak./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Poezia dhe gjinjtë e silikonit / Ilire Zajmi

Shkruan: Ilire Zajmi Çfarë vlerash mund të përfaqësojë poezia në një shoqëri moderne, protagoniste të “buzëve e gjinjve të silikonit”? Nëse roli i poezisë do të...

Dëmtohet Haaland, largohet nga grumbullimi me Norvegjinë

Sulmuesi më në formë në botë, Erling Haaland, ka pësuar një dëmtim gjatë grumbullimit me kombëtaren e Norvegjisë. Sipas asaj që shkruan “Goal.com” norvegjezi është larguar nga...

Lajmet e Fundit