19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Policia inspekton 53 lokale të masazheve, mbyll 44 prej tyre

Policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion në nivel vendi të koduar me emrin “Masazh – Dhjetori 2022”, në të cilin janë inspektuar 53 lokale të masazheve.

Sipas njoftimit të policisë, aksioni ka ndodhur me qëllim të marrjes së masave proaktive dhe verifikimit të informatave në terren, ku është hartuar një plan operativ në funksion të inspektimit të salloneve të masazheve, plan i cili është realizuar në bashkëpunim dhe mbështetje të inspektorëve nga MINT-i, ATK-së dhe inspektorët e punës.

Policia ka bërë me dije se nga 53 lokale të inspektuara, 44 prej tyre janë mbyllur nga inspektorët, si dhe janë shqiptuar gjoba për parregullsitë e evidentuara.

Më Shumë

Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët, temperaturat deri në 32 gradë Celsius

Moti sot parashihet të jetë me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Një muaj pas humbjes nga Usyk – Tyson Fury shihet shumë i dehur, goditi shtyllën me kokë posa doli nga lokali

Një muaj pasi humbi nga Oleksandr Usyk në luftën për kampionin absolut të botës në peshat e rënda, Tyson Fury u desh të nxirrej...

Lajmet e Fundit