0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Policia inspekton 53 lokale të masazheve, mbyll 44 prej tyre

Policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion në nivel vendi të koduar me emrin “Masazh – Dhjetori 2022”, në të cilin janë inspektuar 53 lokale të masazheve.

Sipas njoftimit të policisë, aksioni ka ndodhur me qëllim të marrjes së masave proaktive dhe verifikimit të informatave në terren, ku është hartuar një plan operativ në funksion të inspektimit të salloneve të masazheve, plan i cili është realizuar në bashkëpunim dhe mbështetje të inspektorëve nga MINT-i, ATK-së dhe inspektorët e punës.

Policia ka bërë me dije se nga 53 lokale të inspektuara, 44 prej tyre janë mbyllur nga inspektorët, si dhe janë shqiptuar gjoba për parregullsitë e evidentuara.

Më Shumë

Zidane mund të kthehet në Real Madrid në të ardhmen

Legjenda franceze e futbollit, Zinedine Zidane, mund të kthehet sërish në Real Madrid. Sipas The Athletic, ai është favorit për ta marrë drejtimin e klubit...

Totaj e godet Qeverinë për shtrenjtimin e tatimit: E pamundur të arsyetohet

  Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka kundërshtur ngritjen e normës së tatimit në pronë. Për këtë ai kritikoi Qeverinë e Kosovës. Ai ka thënë se...

Lajmet e Fundit