20.7 C
Prizren
E enjte, 2 Shtator, 2021

Prizren: Arrestohen katër persona, dy nga ta policë dhe dy të tjerë të dyshuar për fajde

Sipas njoftimit nga kjo prokurori dy nga të arrestuar janë zyrtarë të Policisë së Kosovës dhe dy të tjerë qytetarë të Kosovës, pas një hetimi që kishte filluar nga korriku i vitit të kaluar.

Policët K.G dhe I.F dyshohen për veprat penale “Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar” dhe “Marrja e ryshfetit”.

Kurse, N.K dyshohet për veprat penale “Fajde” “Detyrim” dhe ” Dhënie e ryshfetit”.

I dyshuari i katërt është A.K, i cili është arrestuar për veprën penale “Mashtrimi”.

Të njëjtit janë ndaluar për 48 orë.

Po ashtu Prokuroria ka parashtruar kërkesën për sekuestrimin e përkohshëm të dy automjeteve si dhe të disa dokumenteve të rëndësishme lidhur me hetimin e kësaj çështjeje penale.?

Më Shumë

Hrushovi habitej me Shqipërinë: Enveri dhe Mehmeti, kasapë!

Pjesa e parë Publikohen disa dokumente arkivore të panjohura dhe të pabotuara më parë, të cilat janë marrë nga arkivat e Bullgarisë, ku është transkriptuar,...

Kapet mat Majki

Gjatë javës së kaluar kanë qarkulluar lajme në media që artisti Majk është në lidhje të re tash e më shumë se gjashtë muaj...

Sot mot me shi, priten edhe shkarkime rrufesh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët me riga lokale shiu dhe shkarkime rrufesh. Rigat...

Gjykimi për krime lufte ndaj Remzi Shalës, dëshmitari thotë se emri i Haxhi Përteshit ishte lakuar si bashkëpunëtor i Serbisë

Dëshmitari Shefki Bujari tha se emri i Haxhi Përteshit ishte lakuar si bashkëpunëtor i Serbisë nga shumë ushtarë derisa ishte në pozicione në Javor...

Raporti i fundit i MSH-së: 22 të vdekur brenda 24-orëve

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin e fundit për gjendjen me COVID në vend. Brenda 24 orëve janë regjistruar 22 raste të vdekjes dhe 1.894...

Bilanc lufte në Kosovë, 36 të vdekur në 24 orët e fundit nga Covid-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 36 viktima nga COVID-19, raporton Gazeta Express. Ky është numri më i lartë i viktimave i...

Qeveria e lëshon me qira pronën e shpronësuar për autostradën “Ibrahim Rugova”

Bersim Abdija nga Prizreni, së bashku më gjashtë propozues të tjerë, kanë kërkuar masë të sigurisë për një sipërfaqe të pronës së tyre, e...

Mbërrijnë në Shqipëri 121 afganët e parë

Kanë mbërritur në Rinas 121 afganët e parë. Top Channel ka mësuar se pak përpara se ata të dilnin nga avioni dhe të shkelnin...

Spitali i Prizrenit, 173 pacientë në trajtim nga COVID-19

Në kuadër të tërë Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës janë të shtrirë 1,250 pacientë për COVID-19, prej tyre 1,142 janë të konfirmuar...

Në një bankomat në Prizren deponohen 100 euro false

Në një bankomat në Prizren janë deponuar 100 euro false, raporton PrizrenPress Një femër ka njoftuar se një person i panjohur në bankomat ka deponuar...

Emrat e infermierëve të pranuar në Spitalin e Prizrenit

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar emrat e të pranuarve për infermierë në Shërbimin Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës dhe spitalet rajonale. Konkursi për pranimin...

Vërmicë: Policia arreston tre persona për përfshirje në kontrabandim me emigrant

Tre persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës në Vërmicë. Ata dyshohet se janë të përfshirë në veprën penale ” Kontrabandim me emigrant”. Ky aksion është...

Nga 6 shtatori të gjithë kosovarëve do t’u kërkohet pasaporta e vaksinimit për të hyrë në Shqipëri

Shqipëria ka shtrënguar masat Anti-COVID për shkak të gjendjes me pandeminë. Me këtë rast, Shqipëria ka marrë vendim që të gjithë ata që hyjnë në...

Flamuri i Kosovës vendoset në Beograd

Flamuri i Kosovës është vendosur në kryeqytetin e Serbisë në eventin “International boxing day”. Një lexues i Ekonomia Online ka dërguar një fotografi direkt nga...

Digjen dy hektar hamullore në Suharekë

Policia ka njoftuar se zjarri ka përfshirë fushat e fshatit Gjinoc të Suharekës, raporton PrizrenPress “Është raportuar se në fushat e fshatit të lartcekur kishte...

26 viktima në 24-orët e fundit nga COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 26 viktima nga COVID-19, raporton Gazeta Express. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 1 mijë...

Lajmet e Fundit