1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Prizren: Arrestohen katër persona, dy nga ta policë dhe dy të tjerë të dyshuar për fajde

Sipas njoftimit nga kjo prokurori dy nga të arrestuar janë zyrtarë të Policisë së Kosovës dhe dy të tjerë qytetarë të Kosovës, pas një hetimi që kishte filluar nga korriku i vitit të kaluar.

Policët K.G dhe I.F dyshohen për veprat penale “Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar” dhe “Marrja e ryshfetit”.

Kurse, N.K dyshohet për veprat penale “Fajde” “Detyrim” dhe ” Dhënie e ryshfetit”.

I dyshuari i katërt është A.K, i cili është arrestuar për veprën penale “Mashtrimi”.

Të njëjtit janë ndaluar për 48 orë.

Po ashtu Prokuroria ka parashtruar kërkesën për sekuestrimin e përkohshëm të dy automjeteve si dhe të disa dokumenteve të rëndësishme lidhur me hetimin e kësaj çështjeje penale.?

Më Shumë

Shpërthim në xhami, 32 të vrarë dhe dhjetëra të plagosur në Pakistan

Të paktën 32 persona janë vrarë dhe 150 të tjerë janë plagosur në një shpërthim me bombë në një xhami në qytetin pakistanez Peshawar,...

Marc Anthony martohet, Jennifer Lopez shqetësohet!

Ish-bashkëshorti i Jennifer Lopez,  Marc Anthony është martuar për herë të katërt me “Miss Universe Paraguaj” Nadia Ferreira. 54-vjeçari dhe partnerja e tij 23-vjeçare organizuan...

Lajmet e Fundit