21.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Prizren, i akuzuar për kontrabandim me migrantë, i pandehuri kërkon negocim për pranimin e fajësisë

I pandehuri Samir Hoxhiq, i akuzuar për kontrabandë me migrantë, është ulur në bankën e të akuzuarit për t’u përballur me aktakuzën e Prokurorisë së Prizrenit.

Sipas dosjes, Hoxhiq u ndalua nga Policia dhe gjatë kontrollit u zbuluan 4 shtetas të huaj-emigrantë pa dokumente identifikimi.

Emigrantët pranuan se Hoxhiq u premtoi t’i dërgonte në Serbi për një shumë prej 500 euro për secilin prej tyre.


RENELUAL TAHIRI prezanton kompleksin e ri Luksoz në qendër të qytetit të Prizrenit.
Koncepti arkitektonik nga RENELUAL TAHIRI synon të ofrojë një lloj të ri të “Artit të Jetesës” me banesa Unike, Moderne dhe Cilësore.
Kompleksi vjen me një pozitë të favorshme në rrugën “EKREM REXHA” ku ofron qasje të shpejt në qendrën tregtare “Galeria 200m” dhe “Abi Çarshia 350m”, Qendra Shëndetësore, Spitali, Stacioni i Autobuzëve, Shkolla…
Për më shumë informata na kontaktoni:
Mob: +383 44 128 112
Mund të jetë një imazh i 2 persona dhe teksti që thotë "S C RT RENELUAL TAHIRI"

Megjithëse, në seancën fillestare, i pandehuri nuk pranoi fajësinë, ai shprehu dëshirën për të negociuar me Prokurorinë për marrëveshjen mbi pranimin e fajësisë.

Gjykatësja Ajser Skenderi udhëzoi palët të negociojnë për këtë marrëveshje brenda 30 ditëve, në të kundërtën, avokati dhe i pandehuri duhet të paraqesin kërkesë për hedhjen e aktakuzës./kallxo.com

Më Shumë

Gjuajti në aheng, policia në fshatin Billush të Prizrenit sekuestron një armë dhe gjen municion – i dyshuari ndalohet për 48 orë

Drejtoria rajonale e Policisë së Kosovës në Prizren, Stacioni Policor në Prizren më 18.07.2024 rreth orës 19:10 përmes rrugëve operative kanë marre informatën se...

ZKA: Komuna e Rahovecit nuk përfundoi punët sipas afateve kohore në nëntë kontrata

Zyra Kombëtare e Auditimit ka gjetur se Komuna e Rahovecit nuk i ka përfunduar sipas afateve kohore punët në nëntë kontrata publike. Në projektin “Trajtimi...

Lajmet e Fundit