12.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Projekti për rregullimin e rrugës ‘Shuaip Spahiu’ në Prizren: Do të zëvendësohen drunjtë e dëmtuar

Projekti për rregullimin e rrugës “Shuaip Spahiu” në Prizren është një hap i rëndësishëm drejt përmirësimit të hapësirave publike.

Drejtori i Shërbimeve Publike, Çelë Lamaj, ka njoftuar se së shpejti do të bëhet prerja e 20 drunjve të dëmtuar në këtë rrugë. Këto drunj do të zëvëndësohen me drunj të madhësisë së njëjtë. Projekti synon të rikonstruojë dhe përmirësojë këtë hapësirë publike, duke e bërë atë më të sigurt dhe funksionale për qytetarët.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Në kuadër të realizimit të projektit, janë zhvilluar takime publike me banorët e rrugës, të cilët nuk kanë pasur vërejtje për çështjen e largimit të drunjve të dëmtuar. Kjo rrugë do të shndërrohet në një shëtitore drejt Shatërvanit, duke e bërë atë më tërheqëse për qytetarët/ tv Prizreni/

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Përkujtohet dëshmori Ismajl Kryeziu

Të enjten është përkujtuar në 25 vjetorin e rënies heroike, dëshmori Ismajl Kryeziu. Në 25 vjetorin e rënies heroike të dëshmorit Ismajl Kryeziu, është përkujtuar...

Dramë e madhe në Suharekë – super derbi me katër gola

Ballkani dhe Drita ka luajtur një ndeshje të madhe duke barazuar me rezultat 2-2 në kuadër të derbit të javës së 30-të të Superligës...

Lajmet e Fundit