25.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Promovohet libri “1 tetori i kthesës”

Libri-1 tetori i ktheses1Me rastin e shënimit të 16-vjetorit të protestave studentore të 1 tetorit 1997, nesër (e martë) në Sallën e kuqe të Fakultetit Filologjik të Universitetit të Prishtinës, do të promovohet libri “1 TETORI I KTHESËS- Lëvizja studentore 1997-1999”, i autorit Bujar Dugolli.

“Ju ftoj që të merrni pjesë në shënimin e 16-vjetorit të protestave studentore të 1 tetorit 1997 dhe promovimit të librit: ‘1 TETORI I KTHESËS – Lëvizja studentore 1997-1999’, i autorit Bujar Dugolli. Promovimi do të mbahet të martën, më 1 tetor 2013, në orën 13.00, në Sallën e Kuqe të Fakultetit Filologjik të Universitetit të Prishtinës”, është thënë në njoftimin e autorit të këtij libri.

Libri-1 tetori i ktheses

Më Shumë

Latifi krenohet me punimet e kryera në Rahovec, kritikohet nga Durguti (FOTO)

Kandidati për deputet nga radhët e LDK-së në Rahovec, Enis Durguti, ka kritikuar lavdërimin e kryetarit të kësaj komune, Smajl Latifi, lidhur me një...

Totaj merr pjesë në dëgjimet publike në disa fshatra për buxhetin e vitit 2025

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me zyrtarë të ekzekutivit ka  marrë pjesë dje në dëgjimet publike në disa fshatra  për...

Lajmet e Fundit