20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Pse Ronaldo i lyen thonjtë me ngjyrë të zezë?

Cristiano Ronaldo ndan rregullisht foto ku shihet duke shijuar pushimet e tij, por fotografia e tij më e fundit ka habitur disa fansa me sy shqiponjë.

Ish-lojtari i Manchester United dhe Real Madridit ndau një foto të tij në një sauna teksa po rikuperohej, transmeton Klankosova.tv.

Në mënyrë tipike, fotografia tregonte fizikun e tij të jashtëzakonshëm, i ulur duke u zhytur në mendime në fotografinë e shpërndarë në Instagram.

Por fansat vunë re diçka të pazakontë në atë që thonjtë e këmbëve të tij ishin të lyer me të zezë.

Ka një arsye të mirë pse ai e bën këtë dhe është për të njëjtën arsye pse shumë atletë të mirë si luftëtarët MMA gjithashtu lyejnë thonjtë e tyre.

Sipas një burimi përmes gazetës gjermane Bild, atletët lyejnë thonjtë e tyre ose i mbulojnë me një shtresë mbrojtëse për të parandaluar thonjtë e tyre nga sëmundjet kërpudhore të lëkurës dhe bakteret.

“Shumë atletë të mirë e bëjnë këtë për të mbrojtur thonjtë e tyre nga kërpudhat dhe bakteret kur janë duke qëndruar në këpucë të djersitura për orë të tëra. Edhe Mike Tyson”.

Nuk është hera e parë që ai fotografohet me thonjtë e këmbëve të lyera me ngjyrë të zezë.

Në janar, luftëtari i MMA-së, Francis Ngannou postoi një foto me Ronaldon ku iu duken thonjtë e lyer yllit portugez.

Më Shumë

Rexhaj shpjegon ‘ofertën’ e Kurtit: Nuk do të ketë zgjedhje blanko e të menjëhershme, duhet të de-kriminalizohet veriu

Deputeti i Vetëvendosjes, Arbër Rexhaj ka komentuar bisedën telefonike të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me Zëvendëskëshilltarin për Siguri Kombëtare të Shteteve të Bashkuara...

Dy të vrarë në një shkëmbim zjarri mes motoçiklistëve në New Mexico

Dy persona u vranë dhe gjashtë u plagosën nga një shkëmbim me armë zjarri gjatë një gare me motoçikleta në Red River, në veri...

Lajmet e Fundit