9.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Puyol tregon a do të largohet Messi nga Barcelona

Lionel Messi tani ndihet i motivuar te Barcelona dhe mund të qëndrojë edhe disa vite në “Camp Nou”, ka deklaruar Carles Puyol.

Messi kërkoi të largohej nga Barcelona gjatë afatit kalimtar veror, por që me insistimin e drejtuesve të klubit, ai hoqi dorë nga kërkesa e tij. Por, pas kësaj vazhdon të flitet për një largim gjatë verës së ardhshme, me Manchester Cityn si skuadra më e fuqishme që mund ta përballonte kartonin e yllit argjentinas.

“Sikur çdo tifozë tjetër, edhe unë nuk doja që Messi të largohej.”, tha fillimisht Puyol.

“Në fund ai vendosi të qëndrojë. Ai ka deklaruar se është i motivuar te Barcelona dhe mendoj se do të vazhdojë aty edhe për disa vite të tjera. Ai është një aset i madh për Barcelonën. Ai është njëri nga më të mirët në botë.”, deklaroi ish-kapiteni i “Blaugranëve”.

news image

Më Shumë

Rigjykimi për korrupsion ndaj ish-drejtorit të Komunës së Prizrenit, aprovohet propozimi për dëgjimin e ekspertit financiar

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën, ka aprovuar propozimin e prokurorit Mehdi Sefa, për dëgjimin e ekspertit financiar, Agim Sheqiri, në rigjykimin për korrupsion...

Oleksandr Usyk tërhiqet nga meçi me Tyson Furyn

Oleksandr Usyk është tërhequr nga bisedimet me Tyson Furyn për një luftë për kampionin e padiskutueshëm të botës në kategorinë e rëndë të boksit. Lufta...

Drejtqëndrimi yt

Lajmet e Fundit