12.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Qeveria ndan 15 milionë euro për krijimin e vendeve të reja të punës

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka ndarë 15 milionë euro për qëllim të krijimit të vendeve të reja të punës.

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka thënë se këto mjete do të shërbejnë për punësim, rikthim të personave në punë dhe punësimin e grave.

“Ju bëj thirrje punëdhënësve që të bëjnë deklarimin e punëtorëve”, është shprehur Murati.

Kjo shumë është ndarë në kuadër të Pakos për Rimëkëmbje Ekonomike, gjegjësit masës 1 – Mbështetje për Punësim.

Më Shumë

E rëndë! Goditet me grusht dhe gjakoset Sali Berisha

Kryedemokrati Sali Berisha është qëlluar me grusht. Ngjarja ka ndodhur në momentin që Berisha po ecte me kreun e Partisë së Lirisë Ilir Meta në...

Arrestohet personi që sulmoi Sali Berishën

Është arrestuar sulmuesi që ka sulmuar Sali Berishën me grusht në fytyrë. Ky person i quajtur Gert Shehu ka goditur duke i shkaktuar gjakderdhje në...

Lajmet e Fundit