7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Rahovec, përurohet shkolla e re “Tre dëshmorët”

Në luginën e Arashit, ndërmjet dy fshatrave Vrajakë dhe Bratotin, u përurua finalizimi i ndërtimit të objektit të ri të Shfmu “Tre dëshmorët”.

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, i shoqëruar nga drejtori i arsimit dhe bashkëpunëtorët, në praninë e nxënësve, mësimdhënësve dhe qytetarëve të shumtë nga të dy fshatrat, përuruan këtë projekt, i cili kishte nisur tre vite më parë, kur ministër i Arsimit ishte, Ramë Likaj.

E pranishme në këtë ceremoni festive ishte edhe ministrja e MASHTI-t, Arbërie Nagavci, e shoqëruar me zyrtarë të tjerë nga MASHTI.

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall konkurs për një mësimdhënës/e të lëndës së matematikës

Vlera monetare e ndërtimit të kësaj shkolle është 365.899,75 euro, projekt ky që u financua nga MASHTI dhe ekzekutimin e punimeve e ka bërë operatori ekonomik “Euroing”.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Objekti i ri i shkollës ka 9 dhoma mësimi, kabinetin e informatikës, hapësirën për klasë parashkollore, sallën e arsimtarëve, nyjet sanitare dhe në oborrin e shkollës është ndërtuar edhe fusha sportive.

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Vdiq një 42-vjeçar nga Kosova në Itali, u rrëzua nga skelet

Një 42-vjeçar nga Kosova ka vdekur të shtunën në Olbia të Italisë, pasi ka rënë nga kati i tretë i një kantieri të ndërtimit. Sipas...

A do të shkarkohet Tuchel? Në Gjermani zbulojnë vendimin e Bayern Munich

3 humbje në 3 ndeshjet e fundit “minojnë” të gjithë sezonin e Bayern Munich. Bundesliga bëhet një mision thuajse i pamundur pas humbjes së...

Lajmet e Fundit