9.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Rahovec: Sulmon shokun me kompas, e bën për spital

rrahje e nxenesveNjë ngjarje e pazakontë ka ndodhur në fshatin Ratkoc të komunës së Rahovecit. Një nxënës i klasës së tetë e ka sulmuar shokun e klasës, me kompas, duke i shkaktuar lëndime të rënda në këmbë. Kështu i ka thënë Gazetës Blic një banor i këtij vendi.

“Pas një përplasje ndërmjet dy nxënësve të klasës së 8, njëri e ka sulmuar shokun e klasës me kompas, duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore. I lënduari është dërguar me urgjencë në Spitalin e Gjakovës”, ka thënë ky banor fshatit Ratkoc për Gazetën Blic.

Siguria në shkolla vazhdon të jetë shqetësuese. Përkundër që Ministria e Arsimit ka nënshkruar marrëveshje me Ministrinë e Brendshme, siguria në shkolla vazhdon të jetë shumë e ulët, dhe numri i therjeve dhe rrahjeve vazhdon të jetë shumë i lartë.

Më Shumë

143 vjet nga lindja e Mit’hat Frashërit

Mit’hat Frashëri, i njohur me epitetin Lumo Skëndo, ka lindur më 25 mars 1880 në Janinë. Ishte pinjoll i Dulellarëve të Frashërit, i biri...

Për 1 vit më shumë se 250 punonjës policorë të hetuar nga IPK

Janë gjithsej 257 punonjës të Policisë së Kosovës që përgjatë vitit 2022 kanë qenë të hetuar nga Inspektorati Policor i Kosovës. Kështu është thënë në...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit