16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Rahoveci fillon fushatën e korrje-shirjeve

Kryetari i Komunës së Rahovecit Smajl Latifi ka njoftuar se në Komunën e Rahovecit, sot zyrtarisht ka filluar fushata e korrje-shirjeve.

“Dihet se gruri është një kulturë strategjike për vendin tonë, ndaj fermerët tanë i përgëzoj për punën dhe përkushtimin e tyre, me shpresën të kemi një vit sa më të mbarë”, ka shkruar Latifi në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook.

Latifi uroi të ketë rendimente sa më të larta të prodhimit, në mënyrë që sadopak fermerëve t’ju shpërblehet djersa dhe mundi i punës.

Më Shumë

Shuhet Ganimet Vendresha, balerina e parë shqiptare

Ndahet nga jeta Ganimet Vendresha, solistja e parë e trupës së baletit shqiptar. Mësohet se, Vendresha u nda nga jeta në moshën 88-vjeçare. Vendresha ishte...

Kryeministri Kurti udhëton për në Japoni

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Japoni për të marrë pjesë në ceremoninë shtetërore të varrimit të ish-kryeministrit të...

Lajmet e Fundit