8.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Rahoveci pa tifozë hap xhiron e shtatë të Superligës

Skuadra e Rahovecit që ka vetëm një fitore këtë stinor, do të hap xhiron e gjashtë të stinorit në Superligë duke pritur Prishtinën në Mizahir Isma.

Vreshtarët në këtë ndeshje do të luajnë në palestrën e zbrazët, pasi që KG i FBK-së ka dënuar ekipin me një ndeshje lojë si vendas pa tifozë, për shkak të telasheve të shkaktuara nga përballja e kaluar.

Rahoveci do të tentojë maksimumin në këtë takim, ka shkruar faqja zyrtar e klubit në fjalë, ndërsa dënimi i tyre pos ndalesës së publikut ka përfshirë edhe shumën prej 1 mijë e 350 eurove

Më Shumë

Qeveria ndryshon pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e 109-të, ka shfuqizuar vendimin e marrë nga ish-qeveria Haradinaj për rritjen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët në...

Vuçiqi s’po mund ta shikon në sy Kurtin (VIDEO)

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq duket se nuk po mund ta shohin njëri-tjetrin në sy gjatë takimit në...

Lajmet e Fundit