2.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Rahoveciani goditet aksidentalisht nga pushka ajrore

Një burrë nga Rahoveci është goditur aksidentalisht nga pushka ajrore nga një person.

Viktima është dërguar në tretman mjekësor pasi ka pësuar lëndime trupore.

“Raportohet se viktima mashkull kosovar ka pësuar lëndime trupore, pasi që ishte goditur aksidentalisht me pushkë ajrore nga i dyshuari mashkull kosovar. Viktima është dërguar në tretman mjekësorë. Janë konfiskuar dy pushkë ajrore dhe 141 diabolla. Me vendim të prokurorit, i dyshuari dërgohet në mbajtje”,

Më Shumë

Nisin punimet e fazës së dytë në “Gurën e Poslishtit”

Sot kanë filluar punimet e fazës së dytë në "Gurën e Poslishtit", me qëllim të krijimit të zonave turistike për qytetarët e Komunës së...

Gjykata e Prizrenit i bindet KGJK-së, punon vetëm shërbime esenciale

Gjykata e Prizrenit ka zbatuar vendimin e KGJK-së dhe nga dita e sotme do të reduktohet puna duke ofruar vetëm shërbime esenciale.Këshilli Gjyqësor i...

Lajmet e Fundit