4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Reagon asambleisti LDK’së në Prizren për “Erlli dita”: Kjo është tepër e rëndë dhe fyese

Asambleisti më i vjetër i LDK’së në Prizren, Haziz Hodaj, ka reaguar pas mbishkrimeve të vendosura nën sloganin e Lëvizjes Vetëvendosje në një park lojërash në këtë komunë, madje kjo me gabime të rënda drejtshkrimore.

Anëtari i kryesisë, Hodaj përmes një reagimi në rrjetin social Facebook, i ka quajtur këto gabime të shkrimit në gjuhën shqipe tepër të rënda, por edhe fyese.

“Mos hillni bërdhog” ose “Erlli dita” Përnjimend kjo gjuha shqipe është pak problematike, po keni bre pak mendjen, se kjo është tepër e rëndë e edhe fyese besa !?”, ka shkruar ai.

Më Shumë

Nis restaurimi i Qendrës Kulturore Hebraike në Prizren

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka bërë me dije se kanë filluar punimet restauruese në ndërtesën e Qendrës Kulturore Hebraike, projekt ky i...

Arrestohen tre të dyshuar për fajde në Prizren

Tre persona janë arrestuar nga Policia të martën në Prizren, pasi dyshohen për veprën penale “fajde, detyrim, kanosje”. Gjatë bastisjes në banesën dhe veturën e...

Lajmet e Fundit