19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Mbi 600 gjoba për 24 orë për mosrespektim të masave anti-Covid

Policia e Kosovës ka shqiptuar 620 tiketa në bazë të ligjit COVID-19, brenda 24 orëve të fundit.

Ndërkaq sipas statistikave, bëhet e ditur se brenda kësaj periudhe kanë ndodhur 15 aksidente trafiku dhe janë shqiptuar 460 tiketa në trafik.

16 persona janë arrestuar, nëntë janë dërguar në mbajtje dhe një në ndalim policor.

Më Shumë

Në pritje të vendimit për 30 për qindëshin, vlera e Trustit bie

Në kohën kur tërheqja e parave nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës është sërish në diskutim, vlera e këtij fondi është më e...

MF pasnesër do të ekzekutojë pagesat për këtë kategori

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Me datë 20 janë ekzekutuar pensionet e veteranëve dhe...

Lajmet e Fundit