6.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Real Madrid identifikon zëvendësuesin e Luka Modric në Serie A

Real Madrid thuhet se ka identifikuar mesfushorin e Inter-it, Nicolo Barella, si një zëvendësues të mundshëm të Luka Modric-it.

38-vjeçari po përballet me një të ardhme të pasigurt në “Santiago Bernabeu” pasi ai pritet të shohë që kontrata e tij aktuale të skadojë në fund të sezonit.

Modric ka kaluar 12 vite të suksesshme me “Los Blancos”, duke regjistruar 39 gola dhe 83 asistime në 518 paraqitje në të gjitha garat, si dhe duke fituar gjithsej 23 trofe.

Pesë herë fituesi i Champions League ka luftuar për futbollin e rregullt të ekipit të parë këtë sezon, pasi ka luajtur vetëm 16 nga 30 paraqitjet e tij, duke përfshirë vetëm 11 fillime në La Liga.

Menaxheri Carlo Ancelotti kohët e fundit pranoi se situata e kontratës së Modric-it te Real Madrid-i është “e komplikuar” dhe se kroati do të marrë vendimin përfundimtar për të ardhmen e tij.

Nëse Modric-i ndahet me Real Madrid-in këtë verë, “Fichajes” raporton se kryesuesit e La Liga-s do të rrisin interesin e tyre për yllin e Inter-it, Barella.

Raporti shton se situata financiare e Inter-it mund të funksionojë në favor të “Los Blancos”, të cilët pritet të kenë në dispozicion fonde të konsiderueshme për përforcimet e verës.

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Nicolo Barella (Getty Images)

Megjithatë, pretendohet gjithashtu se Inter-i nuk është i përgatitur të ndahet lehtësisht me Barella-n, pavarësisht nga vështirësitë e tyre financiare, dhe do të kërkonte një shifër prej 60 milionë eurosh për mesfushorin.

Përveç kësaj, mbetet për t’u parë nëse Barella do të ishte i interesuar të largohej nga Inter-i, pasi raportet e shumta kanë thënë së fundmi se 27-vjeçari është afër vazhdimit të kontratës në “San Siro” deri në vitin 2029.

Barella i ka kaluar tre të fundit me Inter-in dhe është zhvilluar në një lojtar yll për klubin dhe vendin, me klube nga La Liga dhe Premier League që besohet se po mbajnë kontrolle për të.

Në të vërtetë, Newcastle United dyshohet se ishte i interesuar për nënshkrimin e Barella-s verën e kaluar përpara se të zgjidhnin të rekrutonin Sandro Tonali-n nga rivalët Milan-it, ndërsa klube si Barcelona, Manchester United, Manchester City, Liverpool dhe Chelsea gjithashtu janë vlerësuar me një interes për numrin “23” të Inter-it.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Italiani ka bërë gjithsej 223 paraqitje për Inter-in në të gjitha garat, duke shënuar 22 gola dhe duke dhënë 49 asistime, duke përfshirë dy goditje dhe pesë asistime në 36 ndeshje deri më tani këtë sezon.

Barella, i cili ishte pjesë e skuadrës zikaltër që arriti në finalen e Champions League sezonin e kaluar, ka fituar gjashtë trofe gjatë kohës së tij në klub dhe shpreson të ngrejë të paktën një tjetër këtë sezon, me skuadrën e Simone Inzaghi-t aktualisht me 15 pikë më shumë se Juventus-i i vendit të dytë në Serie A. Albanian Post 

Më Shumë

Policia shqipton mbi një mijë e 300 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1351 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore...

Moti sot me diell, temperaturat deri në 26 gradë Celsius

Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme gjatë ditës.   Vonë pasdite mund të ketë reshje të izoluara në verilindje...

Lajmet e Fundit