6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Real Madrid kërkon rikthimin e Sergio Reguilon

Madje të ndryshme raportojnë që Real Madrid kërkon rikthimin e Sergio Reguilon nga Tottenham-i.

Ky do të jetë sezoni i fundit i Marcelo-s te Real Madrid, me mbrojtësin brazilian që do të largohet nga madrilenët këtë verë, me shumë mundësi duke u pensionuar.

Në këtë mënyrë, Real Madrid-i është e detyruar që të gjejë një mbrojtës të krahut të majtë, për pozitën e zëvendësuesit të Ferland Mendy.

Mirëpo, duke parë problemet e mëdha me lëndime që ka francezi, madrilenët kërkojnë të sjellin një mbrojtës që është i gatshëm të jetë titullar te madrilenët.

Dhe, sipas Sky Sport, por edhe mediave të ndryshme spanjolle, Real Madrid po e kërkon rikthimin e Sergio Reguilon në Spanjë.

Reguilon ishte pjesë e skuadrës mbretërore gjatë sezonit 2018/19, ku ishte shumë herë startues në formacionet e Julen Lopetegui dhe Solari-t.

Mirëpo, më pas ai u huazua te Tottenham, ku kaloi edhe gjithë sezonin 2019/20.

Që nga ajo kohë, ai është në huazim te Tottenham, duke qenë startues konstant në formacionet e gjelave.

Kështu, madrilenët kërkojnë që ai të rikthehet në “Santiago Bernabeu”, për t’u paraqitur me klubin e tyre.

Ancelotti e pëlqen shumë atë si futbollist, dhe Reguilon dëshiron rikthimin në Madrid.

Se a do të shkoj ky transferim deri në fund, mbetet për t’u parë…

/Albanianpost.com

Më Shumë

Iniciativa për tërheqjen e 30 për qind të mjeteve nga Trusti pritet të diskutohet nesër në Kuvend

Nesër (e mërkurë) në Kuvendin e Kosovës pritet të debatohet dhe më pas të merret një vendim nëse do të kalojë në Komisionin për...

Alber Qovanaj nga Prizreni, vdes aksidentalisht në Çagllavicë të Prishtinës

Alber Qovanaj nga Prizreni ka humbur jetën në një aksident në Çagllavicë të Prishtinës. Familjarët e të ndjerit kanë bërë të ditur se nesër do t’i...

Lajmet e Fundit