13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Reali sakrifikon gjashtë lojtarë për Haalandin e Mbappen

Real Madridi është i gatshëm të shesë gjashtë lojtarë këtë verë, teksa po mundohen të mos i ndjejnë pasojat e COVID-19 dhe të finalizojnë rinovimin e stadiumit ‘’Santiago Bernabeu’’, raporton Mundo Deportivo.

Përveç stadiumit, Reali është i gatshëm që nga shitja e gjashtë lojtarëve të ketë mjete të mjaftueshme për disa blerje të rëndësishme në verë.

Erling Haaland i Dortmundit dhe Kylian Mbappe i PSG-së janë dy prioritetet e Florentino Perez në verë, i cili do tentojë me çdo kusht blerjen e tyre.

Më Shumë

Raportohen sulme me dronë në të gjithë Ukrainën

Forcat ruse lëshuan 20 sulme me raketa gjatë 24 orëve të fundit në rajonet Dnipropetrovsk, Zaporizhja dhe Harkiv, tha Shtabi i Përgjithshëm i ushtrisë...

Messi thyen tjetër rekord të Ronaldos

11-të të Ligue 1 me një barazim në Strasburg. Messi me golin që shënoi në mbrëmjen e së shtunës, është i 496 në top pesë...

Mona Liza

Lajmet e Fundit