13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Reshje të mëdha shiu edhe në Suharekë

Suhareke-reshje shiuReshje të furishme shiu ka pasur edhe në Suharekë. Shumë rrugë të këtij qyteti janë vërshuar nga uji, duke vështirësuar qarkullimin e automjeteve.

Raportohet se rruga dytësore te Ura e Madhe është përmbytur dhe ka qenë e pakalueshme për këmbësorë.

Njësiti i zjarrfikësve ka njoftuar se një shtëpi në fshatin Sopijë është përfshirë nga zjarri pasi është goditur nga vetëtima, raporton KTV. Nuk është raportuar për të lënduar.

Më Shumë

Shkeljet e të drejtave të njeriut, Qelaj e dorëzon raportin në Kuvend e Kosovës

Shkeljeve që kanë ndodhur në Kosovë për 12 muaj, e rekomandimeve të Avokatit të Popullit mezi iu vjen fundi në raportin 232 faqesh të...

Zjarr i madh në një fabrikë kimike në Itali, alarm për përhapjen e mundshme të tymit toksik

Një zjarr i madh në një fabrikë kimike në periferi të qytetit verior të Novara, Itali, ka shkaktuar një alarm për përhapjen e mundshme...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit