18.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Revolucioni studentor

Lapsi revolucionarGrupi i Pavarur i Studenteve që po protestojnë kundër rektorit, Ibrahim Gashi, tash e nëntë ditë kanë vendosur që të përdorin si simbol lapsin me mbishkrimin Revolucioni studentor.

Ky grup i studentëve ka njoftuar se nga takimet që në vazhdimësi po zhvillojnë me student po krijojnë disa “struktura” të cilat do t’i ndihmojnë rreth organizimit të protestave paqësore dhe aktiviteteve simbolike, transmeton KP.

“Gjithashtu, shprehim shqetësimin e thellë në lidhje me dhunën që është manifestuar gjatë protestës përpara Rektoratit dhe kërkojmë lirimin e të gjithë protestuesve dhe pjesëmarrësve të shoqërisë civile”, thuhet në komunikatë.

Më Shumë

Ndërprerje të ujit të pijshëm në disa fshatra të Prizrenit, shkak dëmtimi i gypit

Kompania "Hidroregjioni Jugor" në Prizren ka njoftuar konsumatorët se për shkak të dëmtimit të gypit cili e furnizon stacionin e pompave "SOZI" nga persona...

Publikoi video duke gjuajtur me armë, arrestohet malishevasi

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një burrë në Malishevë, pasi i njëjti kishte postuar në rrjete sociale video duke gjuajtur me...

Lajmet e Fundit