23.8 C
Prizren
E martë, 9 Gusht, 2022

Rita Ora, kujton gjyshin e saj

RitaOra-BesimSahatçiuRita Ora i ka bërë homazh dje gjyshit të saj, intelektualit dhe regjisorit të njohur, Besim Sahatçiu. Nëpërmjet rrjetit Instagram, Rita ka postuar disa fotografi të tij, duke ia dedikuar edhe njëherë të gjitha arritjet e saj në muzikë, pikërisht atij, i cili sipas saj, ka qenë i pari që ka besuar tek ajo.

“Më mungon Gjyshi…Besim Sahatçiu. Të dua. Ti më bërë të besoj se kjo është e mundur. Historitë e tua, filmat e tu janë aq të mrekullueshëm. Ti besove tek unë më parë nga të gjithë. Dreqin sa “gansta” që ishe. Mos u përziej në telashe atje lart. Të do, Rita Pita” – shkruan ajo në Instagram, ndërsa njëra pas tjetrës, poston fotografi të regjisorit gjatë punës së tij.

Besim Sahatçiu-regjisorBesim Sahatçiu është regjisor i disa filmave:

1983 Nabujala reka
1981 Sëelling River
1981 Tre vetë kapërcejn malin

1980 Tito e Kosova 79
1979 Era e Lisi
1977 Duke pritur Godon

1977 Pasqyra
1976 117
1975 Tito in Kosovo

1975 Pehlivanët
1975 Trimi

Ai lindi më 2 tetor 1935 në Pejë, dhe u nda nga jeta më 18 tetor 2005 në Prishtinë.

Më Shumë

Zvicerania nuse në Prizren: Bëmë dasmë me një mijë euro

Historia e dashurisë mes zviceranes Barbara dhe Gencit nga Prizreni që përfundoi me martesë 32 vite më parë. Tashmë është bërë 59-vjeçare, por 32 vjet...

Mozzik ka një kërkesë të veçantë për Dua Lipën

Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa po qëndron në Kosovë në kuadër të festivalit “Sunny Hill”. Këngëtarja 26-vjeçare performoi në natën e parë të...

Moti sot dhe nesër

Lajmet e Fundit