11.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

ADK: Fadil Softa, kandidat për kryetar të Prizrenit

EditaTahiri-adkKryetarja e Alternativës Demokratike Kosovës, Edita Tahiri ka nominuar dy kandidatë për kryetar komunash, Fadil Softa për Prizrenin dhe Gazmir Raci për Pejën.

Tahiri në një konferencë me gazetarë, ka vlerësuar lart angazhimin e dy kandidatëve nëpër proceset në të cilat është duke kaluar Kosova.

“Qytetarët tanë në Prizren janë ankuar në qeverisje, ne po ofrojmë një kandidat që punon për Prizrenin. ADK duke qenë në qeverisje ka treguar se si qeveriset vendi”, ka thënë Tairi.

Sipas saj, ADK-ja do ta mbështet PDK-në në ato komuna ku kjo parti nuk ka kandidat dhe bartës të listave./PrizrenPress.com/

Më Shumë

65 aksidente trafiku, e mbi 2 mijë gjoba brenda 24 orëve

65 aksidente trafiku janë raportuar brenda 24 orëve, në Kosovë. 18 nga to janë me të lënduar, ndërsa 47 me dëme materiale. Gjatë kësaj periudhe janë...

LSHKSHA “Aleksandër Moisiu” në Austri shënon përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës me një aktivitet letrar-kulturore

Lidhja e Shkrimtarëve dhe Krijuesve Shqiptarë në Austri „Aleksandër Moisiu“, Vjenë, në bashkëpunim me ambasadën e Republikës së Kosovës në Austri dhe me rastin...

Vdekja e një heroi

Lajmet e Fundit