19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Rruga në Prizren që “lejon” lëvizjen me shpejtësi 30 dhe 40 km/h (foto)

Vendosja e shenjave të trafikut në rrugën Gjonaj – Zym në Prizren nuk është e zakonshme.

Aty gjendet dy shenja, njëra shpejtësinë e lejuar 30 km/h, ndërsa tjetra 40 km/h.

Në pamjet e Klankosova.tv shihet se shenjat gjendet në dy anët e rrugës, por me dallim në shpejtësinë e lejuar.

May be an image of road and nature

Më Shumë

Konjufca: Lidhja e Prizrenit, njëra prej dy ngjarjeve më të rëndësishme të kombit tonë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, duke folur për rëndësinë historike të ngjarjes së Lidhjes së Prizrenit, tha se është njëra prej dy...

“Ura e Fshajtë” në gjendje të keqe( Foto)

Gjendja te Ura e Fshajtë në rrugën Gjakovë – Prizren po alarmon qytetarët që frekuentojnë atë pjesë, të cilët janë ankuar në vazhdimësi se...

Lajmet e Fundit