-0.2 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Rruga në Prizren që “lejon” lëvizjen me shpejtësi 30 dhe 40 km/h (foto)

Vendosja e shenjave të trafikut në rrugën Gjonaj – Zym në Prizren nuk është e zakonshme.

Aty gjendet dy shenja, njëra shpejtësinë e lejuar 30 km/h, ndërsa tjetra 40 km/h.

Në pamjet e Klankosova.tv shihet se shenjat gjendet në dy anët e rrugës, por me dallim në shpejtësinë e lejuar.

May be an image of road and nature

Më Shumë

Të dielën borë në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se të dielën do të mbajë mot kryesisht i vranët. Sipas IHMK-së, të dielën parashihet të bie borë në viset...

Konjufca për mbajtjen e krerëve të UÇK-së në Hagë: Është e padrejtë

Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Glauk Konjufca, e ka quajtur të padrejtë mbajtjen në paraburgim të ish-krerëve të UÇK-së, çka sipas tij procesi është...

Lajmet e Fundit