14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Sejdiu duket në “territorin” e Eqës

FatmirSejdiu-ldkIsh-Presidenti i Kosovës dhe kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu, është dukur në “territorin” e Eqrem Kryeziut.

Ai është takuar dhe pirë kafe sot në sheshin “Shatërvan” të Prizrenit, me kundërshtarët e Kryeziut. Anëtari i LDK-së në Zhur, Nijazi Ademaj ka pranuar se ka pirë kafe me Sejdiun. Ai, ndërkaq, ka mohuar se në këtë takim është biseduar për problemet politike të LDK-së.

“Rastësisht jam takuar me Sejdiun. Ishte një kënaqësi e imja që të takoj ish-Presidentin Sejdiu”, tha Ademaj për “PrizrenPress”.

LDK-ja në Prizren, pas humbjes së zgjedhjeve të nëntorit të vitit të kaluar, është bërë “pikë e pestë”.

Nëndegët e këtij subjekti politik kanë bërë edhe peticion për largimin e Eqrem Kryeziut nga posti i kryetarit të Degës së LDK-së në Prizren. Njëri prej tyre që ka kërkuar largimin e Kryeziut është edhe Nijazi Ademaj.

“Nuk kemi biseduar për problemet e partisë. Thjeshtë ka qenë takim i rastësishëm”, tha Ademaj./PrizrenPress.com/

 

 

Më Shumë

Dëmet nga vërshimet në Rogovë të Hasit janë të mëdha|Video

Fermerët po ankohen se dëmet janë të mëdha me mijëra euro pas vërshimeve të ditëve më parë. Në terren kanë dalë zyrtarët komunalë për...

Neymar u largua nga intervista – pas pyetjes për Kylian Mbappé

Neymar ka shkaktuar një bujë të madhe me përgjigjen e tij ndaj një pyetjeje në lidhje me bashkëlojtarin te Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe. Braziliani startoi...

Lajmet e Fundit