19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

I jepet lamtumira poetit Gjok Beci

GjokBeci-homazheNë ambientet e Radio Tiranës janë mbajtur homazhet në nder të poetit Gjok Beci, i cili u nda nga jeta një ditë më parë në moshën 75 vjeçare. Artistë, këngëtare dhe personalitete të shumta kryen homazhe në shenjë respekti për përfaqësuein e poezisë dhe muzikës shqiptare. Edhe kreu i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha mori pjesë në ceremonialin e mbajtur për poetin e njohur të festivaleve Gjok Beci.

Në karrierën e tij të gjatë prej më shumë se 40 vitesh, Gjok Beci ka krijuar një profil krejt të veçantë poetik e artistik. Një ndër këngët më të veçanta shkruar prej tij është “Rrjedh në këngë e ligjerime”, kënduar nga Vaçe Zela.

Më Shumë

Latifi takon ministren Hajdari, flasin për investimet në Parkun Industrial në Opterushë

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, është takuar me ministren e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, me të cilën ka biseduar për...

Apeli e kthen në rigjykim rastin e ish-rektorit të Universitetit të Prizrenit, Ramë Vataj

Gjykata e Apelit e ka anuluar vendimin e Gjykatës Themelore në Prizren, duke e kthyer në rigjykim rastin ndaj ish-rektorit të Universiteti të Prizrenit...

Lajmet e Fundit