1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Serbët hakmerren në veri!

Veriu i kosovesBllokimi që Kosova ua bëri të hënën mallrave nga Serbia ishte shkas që serbët të rinisin bllokimet e rrugëve në veri të Kosovës.

Dhjetëra serbë të veriut sot që në orët e mëngjesit kanë bllokuar njërën anë të magjistrales Mitrovicë–Leposaviq, përkatësisht një pjesë të kësaj magjistrale te fshatin Rudare të Zveçanit, duke iu kundërvënë vendimit të autoriteteve kosovare për të bllokuar mallrat serbe., raporton KTV.

Serbët, numri i të cilëve sa vinte e shtohej, e kanë bllokuar rrugën duke e vendosur një kamion në njërën anë të kësaj magjistrale.

Mendohet që me këtë veprim ata do të pengojnë doganierët e Kosovës dhe të EULEX-it për të shkuar në pikën doganore të Jarinjës.

Më Shumë

Interi transferon 18-vjeçarin që kërkohej dhe nga Reali

Interi transferon 18-vjeçarin që kërkohej dhe nga Reali! Interi po shqyrton të gjitha mundësitë e merkatos përmes të cilave synon të sigurojë të ardhmen e...

Moti sot, vranët dhe me borë

Për të enjten parashikohet të mbajë mot i vranët dhe kohë pas kohe pritet të ketë reshje lokale bore. Në zona të caktuara, pritet të...

Lajmet e Fundit