25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Shkendije Mujaj tregon se çka pa kur ishte në koma

“Islami më largoi nga rruga e haramit”, Shkendije Mujaj tregon se çka pa kur ishte në koma.

U rikthye në vendlindjen e saj pas tri vitesh për ta kremtuar një nga festat e saj të preferuara, Kurban Bajramin. Dhe pikërisht atëkohë, Shkëndije Mujaj i befasoi të gjithë duke u shfaqur krejtësisht ndryshe, me mbulesë.

Gjithçka sipas saj, nisi nga një ëndërr që ajo pa kur ishte në gjendje kome.

Ajo në këtë intervistë për T7 foli edhe ‘botën’ tjetër.

“E kam pa me syt e mi, është një mrekulli”, u shpreh ajo.

Mujaj vazhdoi këtë rrëfim duke thënë se feja islame i ndihmoi të luftojë me vetën për ta përballuar më lehtë vdekjen e nënës së saj.

Pas zgjedhjeve të brendshme të LDK-së, Qemal Krasniqi i reagon ashpër Driton Selmanajt

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) në Prizren ka mbajtur kuvendin e dhjetë zgjedhor të saj. Nga ky proces në krye të degës së LDK-së,...

Kujtimet e oficerit britanik: Ndaj kundërshtarëve, Enver Hoxha ishte i pashpirt

– Dëshmia e vitit 2003 e ish-komandant ushtarak të kampit stërvitor të diversantëve shqiptarë në Maltë, David Smiley – Nga: Sokol Gruda Gjatë Luftës së Dytë...

Lajmet e Fundit