16.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Shokuese! Mish njeriu në restorantin nigerian

Një restorant nigerian thuhet se është mbyllur për shkak të gatimit të mishit të njeriut dhe duke e shërbyer atë te konsumatoret.

Policia e cila u njoftua nga vendasit të cilët dyshonin se diçka e tmerrshme po ndodhte brenda kuzhinës.

Ata kontrolluan të gjithë hotelin për t’i zbuluar kokat e njeriut të cilat thuhet se ishin ende me gjak në qese plastike, transmeton Klan Kosova.

Një prift lokal që hante në atë restaurant në provincën jug lindore në Anambra, kishte alarmuar për çminin e ngrëniës, e lërë më se nga vinte mishi, raportoj BBC.

Ai u paraqit me një faturë prej 700 naira që i bie rreth 2.20£, kur paga ditore e miliona nigerianëve është rreth 60p.

‘’Unë nuk e dija se kam qenë i shërbyer me mish njerëzor, dhe se ai ishte aq i shtrenjtë’’tha prifti.

Policia gjeti edhe një grumbull të tmerrshëm të armëve e cila përfshinte granata, kur ata kanë bastisur restaurantin dhe kanë arrestuar dhjetë persona në lidhje me këtë krim.

Një banor tha:’’ Unë nuk jam i befasuar me këtë zbulim, sepse sa herë që shkoja në treg kam vërejtur aktivitete të çuditshëm në këtë restorant’’.

Më Shumë

Bashkia e Hasit shpall Rexhep Selimin “Qytetar Nderi”

Këshill bashkiak i Krumës-Hasit, me 28 prill 2023, ka shpallur “Qytetar Nderi”, ish eprorin e lartë të TMK-së, njërin ndër themeluesit e UÇK-së, Gjeneral...

Vdes gruaja që qëndroi 22 vite në gjendje koma nga plagët e pësuara në një sulm në Jerusalem

Një grua amerikano-izraelite ka vdekur pas 22 vitesh në gjendje kome nga plagët e pësuara në një sulm vetëvrasës palestinez në një restorant picash...

Mona Liza

Lajmet e Fundit