16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Ndërron jetë ish-futbollisti i Lirisë së Prizrenit, Xhemajli Gashi

Ka ndërruar jetë Xhemajli Gashi, ish-futbollist i njohur i Lirisë së Prizrenit.

Ai ka lënë gjurmë të thella në komunitetin sportiv të qytetit.

Xhemajli Gashi ka luajtur për FC Liria në rininë e hershme dhe më pas ka vazhduar me Juniorët dhe ekipin e parë (Seniorë) të Progres-exportit.

Kontributi i tij në fushën e futbollit është vlerësuar nga shumë njerëz.

Xhemajli Gashi ishte vëllau i Enis Gashit, ish-drejtorit të FC Liria. Kjo e bën humbjen e tij edhe më të ndjeshme për komunitetin sportiv.

Klubi i futbollit FC Liria ngushëllon familjen e të ndjerit dhe ish-lojtarët e gjeneratës.


 

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Mat Moto” sjell motoçikleta elektrike

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

21 vite burgim ndaj të akuzuarit për vrasjen axhës së tij në Kijevë të Malishevës

Gjykata Themelore në Gjakovë ka shpallur aktgjykim dënues kundër të akuzuarit B.B., për veprën penale, “Vrasje e rëndë” dhe “Mbajtja në pronësi, kontroll ose...

Banorët e Rogovës së Hasit ndihmojnë vullnetarisht në rregullimin e dy urave alternative

Derisa në urën e fshatit Rogovë të Hasit po kryhen punime, banorët e këtij fshati me vetiniciativë kanë kryer rregullimin e dy urave alternative. Sipas...

Lajmet e Fundit