14.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Shpend Ahmeti: S’ka asgjë të keqe nëse shkohet në zgjedhje të reja

Shpend Ahmeti VVNënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti, ka bërë me dije se nëse koalicioni paszgjedhor LDK-AAK-Nisma do t’i pranonte kushtet e Vetëvendosjes, Kosova do të kishte qeveri dhe institucione stabile.

Por nëse ky koalicion i pranon kushtet e Listës Srpska, e jo të VV-së, atëherë, sipas tij, Qeveria do të jetë jostabile dhe do të varet nga Beogradi.

Duke folur për Epokën e Re lidhur me mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve të reja, Ahmeti ka thënë se kjo do të varet më shumë nga koalicioni LDK-AAK-Nisma.
Megjithatë, ai ka thënë se nuk do të kishte asgjë të keqe edhe nëse mbahen zgjedhjet e reja.

Arrestohen dy persona të kërkuar në Prizren

Dy persona janë arrestuar dje në Prizren. Ata kanë qenë të kërkuar nga organet e drejtësisë. Arrestimi i tyre është bërë me urdhër të gjykatës, shkruan...

Driton Selmanaj zgjedhet kryetar i degës së LDK-së në Prizren

Driton Selmanaj, është zgjedhur kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren. Kjo u bë e ditur nga shefi i Grupit Parlamentar të...

Lajmet e Fundit